Awaria w rafinerii. Kłęby dymu nad miastem

We wtorek (25 września) w Płocku doszło do nieszczelności sieci parowej w PKN Orlen w Płocku. W związku z tym nastąpiło czasowe, bezpieczne zatrzymanie części instalacji. Nad miastem unosiły się kłęby czarnego dymu.

Do awarii doszło we wtorek (25 września) po południu. Gdy do niej doszło nad Płockiem zaczęły unosić się kłęby czarnego dymu, wydobywające się ze specjalnych pochodni. Jednak PKN Orlen zapewnia, że odpowiednie służby ochrony środowiska nie odnotowały przekroczenia norm jakości powietrza. Dlatego nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Przyczyną awarii była nieszczelność na sieci parowej w zakładowej elektrociepłowni. W związku z tym zgodnie z procedurami, gdyby wystąpił brak źródła pary, wystąpiło czasowe, bezpieczne zatrzymanie części instalacji. Sytuacja została szybko opanowana. Nie ma już dymu, a praca poszczególnych instalacji została przywrócona.

Spółka zapewnia, że dostawy do klientów nie są zagrożone, a przyczyny zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane. Systemy prewencyjne zadziałały prawidłowo.

Zakład PKN Orlen w Płocku jest największym zakładem rafineryjno-petrochemicznym w Polsce i jest jednym z największych w Europie.

dodany 2018-09-26 08:54 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją