Dlaczego warto postawić na blachodachówki?

Dlaczego warto postawić na blachodachówki?

Dach to konstrukcyjny element, który zbudowany raz, służy nam przez wiele, wiele lat. Wybór właściwy materiału, jak i także wykonanie są bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o budowę domu. Warto sobie przeanalizować różnego rodzaju pokrycia dachowe, zweryfikować zalety, aby wybrać możliwie najlepsze rozwiązanie dla swojego przyszłego domu.

Materiał bardzo często stosowany

Blachodachówka – trwałość i estetyka w jednym oraz dachówki ceramiczne są stosowanymi najczęściej materiałami pokrywającymi dach. Samą decyzję codo wyboru materiału konkretnego podjąć najlepiej już na etapie samego projektowania. To pozwoli nam dopasować całość konstrukcji do wymogów, które stawia przed budowlańcami dany rodzaj wykończenia nakrycia danego budynku. Wpływ naturalnie na wybór pomiędzy blachodachówką a dachówką, mają również identyczne czynniki, takie jak gust, kształt dachu oraz także możliwość finansowania inwestora.

Blachodachówka – trwałość i estetyka jest rodzajem pokrycia dachu blachą. Swoje zastosowanie znajduje w mieszkalnych budynkach, jak i także w budynkach innych użyteczności. Na to wpływ mają jej właściwości praktyczne. Posiada ona na pewno bardzo dużo pozytywnych cech, które zdecydowanie przemawiają na jej korzyść. Jednak o tym za chwilę. Najpierw powiedzmy sobie jak dokładnie powstaje blachodachówka?

Kształt oraz kolor blachodachówki, która przypomina do złudzenia dachówkę klasyczną, bierze się stąd, że jest ona wytwarzana odpowiednio oraz także formowana. Jej produkcja polega na niczym innym jak na wprowadzeniu blachy gotowej w formie taśmy do maszyny specjalnej. Tam przetwarzana jest według wzoru, a więc wzdłużnie natłuszczana, profilowana, cięta na odpowiedni rozmiar oraz formowana do kształtu dachówki.

Jakie są zalety tego materiału?

Jednym z czynników najważniejszych, które przemawiają za wyborem akurat tego rodzaju pokrycia dachu oczywiście jest jego koszt. Niewątpliwie jest to inwestycja znacznie tańsza od pokrycia dachu ceramiczną dachówką. Na korzyść samej blachodachówki również przemawia sam fakt, że jest to znacznie lżejsze pokrycie. Oznacza to, że wykonanie dachowej więźby nie musi być tak bardzo solidne jak chociażby pokrycie znacznie cięższą ceramiczną dachówką.

Ta zaleta sprawdza się w przypadku remontu domów nieco starszych, w których się zdarza często, że konstrukcja więźby jest postarzała bądź też naruszona. Atutem dodatkowym jest oczywiście gładkość materiału. Dlatego też ten rodzaj pokrycia jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla miejsc, w których się zdarzają dosyć obfite śnieżyce.

Jak wygląda montaż?

W pierwszej kolejności należy wymierzyć dach. Z projektantem ustalamy liczbę, rodzaj oraz wielkość arkuszy samej blachodachówki. Blachodachówkę zakupiona powinniśmy złożyć w miejscu zacienionym, suchym oraz odpowiednio zabezpieczonym. Jednak nie powinna leżeć ponad trzy miesiące. Podczas przygotowania bezpośredniego do montowania blachodachówki dokładnie trzeba sprawdzić geometryczny kształt dachu oraz wymierzyć wszystkie długości przekątnych. Arkusze po prostu muszą być tak układane, aby brzegi dolne się pokrywały z okapem.

 

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.

Warning: Attempt to read property "ID" on string in /usr/home/perotticreat/domains/plocka.pl/public_html/wp-content/themes/mts_reader/includes/class-reader-single-sections.php on line 307